piątek, 24 maja 2013

Festiwal Nauki 2013

FESTIWAL NAUKI
CZYLI SZKOŁA W RĘKACH UCZNIÓW ;-)
             Już po raz drugi w historii naszej szkoły odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Ideą imprezy było oddanie szkoły w ręce uczniów, którzy tego dnia mieli możliwość zaprezentowania swoich sukcesów, zwycięstw i projektów realizowanych w mijającym roku szkolnym. Uczniowie ponadto przeprowadzili kilkanaście warsztatów i zajęć edukacyjnych dla swoich rówieśników.
            Trwający cały dzień festiwal pokazał wszystkim jak zdolną mamy młodzież, o czym najlepiej świadczy fakt, że do pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczniów z sukcesami wyszła tak duża liczba osób, że szkolny fotograf musiał mocno namęczyć się, aby wszystkich naszych mistrzów zmieścić w obiektywie.
            Cały Festiwal odbywał się w atmosferze radosnego patriotyzmu, ponieważ w ramach akcji „Orzeł może” każdy uczeń miał przyjść ubrany w jakiś element biało – czerwony. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej dumę z bycia Polakiem. W ramach tego projektu odbył się także konkurs polegający na wybraniu osoby najbardziej wymalowanej i przebranej w barwy biało – czerwone. Stroje i pomysły naszych uczniów pokazały siłę biało czerwonych barw ;-). No a na zakończenie coś ekstra - koncert z udziałem zespołu naszego absolwenta Przemysława Matwiejczuka – „School Band”. A już za rok… kolejny Szkolny Festiwal Nauki!!!
Opiekun Samorządu Uczniowskiego Roman Janczewski 

IX edycja POLSKA BIEGA – bieg w Brodach

 

24 maja na gminnym kompleksie sportowym biegało 206 osób. Organizatorem biegu
w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem „Gazety Wyborczej”
Polska Biega był Zespół Szkół w Brodach.
Najmłodszym uczestnikiem biegu był 4-letni Mateusz Szwięga, który dzielnie pokonał całą trasę biegu. Liczył się udział w ogólnopolskiej zabawie, ale przy okazji promowaliśmy zdrowy styl życia i sport. Dzięki sponsorowi (Samorząd Uczniowski) mogliśmy wręczyć zwycięzcom puchary i dyplomy w kategorii dziewcząt i chłopców.
więcej...

środa, 22 maja 2013

Martyna ma złoto!!!


W finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Martyna Pawelska zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem! Gratulujemy !
 Galeria
 

AS

wtorek, 21 maja 2013

Projekt "Lasy dla zrównoważonego rozwoju"

fot. P. Mrowiński


21 maja młodzież z klasy 1B uczestniczyła w terenowych zajęciach warsztatowych pt. "Uczymy się w lesie o lesie" w ramach ogólnoploskiego projektu "Lasy dla zrównoważonego rozwoju". Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu świadomości młodzieży szkolnej w zakresie znaczenia różnorodności biologicznej, ochrony przyrody i krajobrazu oraz poznanie znaczenia zasad zrównoważonego rozwoju. Zajęcia odbyły się na ścieżce dydaktycznej "Na Wąwozach" oraz w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich.  Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach prowadząc obserwacje przyrodnicze i wypełniając karty pracy. Do zadań uczniów należało m. in.: opisanie warstwowej budowy lasu, rozpoznanie wybranych gatunków drzew iglastych i liściastych występujących w lasach regionu, rozpoznanie pospolitych gatunków ptaków, ssaków oraz bekręgowców występujących w środowisku leśnym, wyjaśnienie na praktycznych przykładach pojęć: obszar NATURA 2000, pomnik przyrody, mała retencja. Autorem zdjęc jest uczennica z kl. 1B Olimpia Szczepanowska. Za tydzień w ramach projektu w podobnych zajęciach będzie uczestniczyła młodzież z klasy 1A.
 Ilona Mrowińska

sobota, 18 maja 2013

KoMIn po raz trzeci ;-)



Po raz trzeci nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w Kongresie Młodych Internautów, tym razem przedstawicielami braci uczniowskiej byli:  
Oskar Dzikuć z klasy IIA i Damian Kuliszko z IIB.
Organizatorem spotkania był NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) z siedzibą w Warszawie na ul. Wąwozowej ;-).
Tuż po przyjeździe gorąco przywitała nas Pani Martyna Różycka. Byliśmy jedną z siedmiu szkół, które w tym kongresie uczestniczyły (my z zachodu Polski, Gimnazjum z Mrozów - północ Polski, szkoła z południa spod granicy czeskiej - nazwy nie pamiętamy...;-/ i cztery szkoły warszawskie - centrala ;-))). Organizatorzy bardzo się cieszyli, że właśnie my dojechaliśmy ponieważ mają niedosyt kontaktów ze szkołami spoza Warszawy ;-)), ponieważ nieco inaczej wykorzystywany jest internet, u nas to kontakt ze światem... ;-)).
Tuż po oficjalnym przywitaniu przez Panią Annę Rywczyńską, Pani Julia Gursztyn zachęcała do konkursu "Pozytywne treści" - który niebawem będzie udostępniony dla Polskich użytkowników internetu.
Potem przejęli pałeczkę Pan Artur Klamka i Pan Andrzej Ciastoń opowiadali oni o Kursorze. To projekt pilotażowy, który był realizowany w warszawskich podstawówkach przez NASK i Fundację Nauki i Wiedzy, realizatorzy tego projektu będą chcieli zaimplementować go na terenie całej Polski i warto byłoby wziąć w nim udział... ;-).
Po części wykładowej była część warsztatowa. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: dwie młodzieżowe i jedną nauczycielską.
Młodzież Tworzyła scenariusz do kreskówki oraz testowała grę!!! ;-) - która jest na razie niedostępna publiczne, ale my ją już mamy!!! ;-). Nauczyciele zaś bliżej przyglądali się projektowi Kursor, rozmawiali o programach filtrujących, przekazywali sugestie ich dotyczące (ponieważ będzie stworzony nowy taki program) oraz również testowali grę i nie chcieli się przyznać jak im poszło... ;-)).

Oprócz wizyty oficjalnej w NASK-u "przebiegliśmy" Warszawę ;-) zobaczyliśmy: Centrum Naukowe Kopernik - rewelacyjne - spędzone 3 godziny tam to za mało... ;-), Stadion Narodowy (Oskar przeszczęśliwy ;-)), Łazienki Królewskie z Chopinem i wiewiórkami ;-)), Belweder - prezydenta nie zastaliśmy... ;-), Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim i Syrenką, Pałac Kultury i Nauki, Politechnikę (mieliśmy przesiadkę tam, bo metro częściowo wyłączone ;-)), Uniwersytet Warszawski, Kościół św. Krzyża z sercem F. Chopina.

Było świetnie!!! Damian ocenił: 6 punktów na 5 możliwych do zdobycia ;-))

Galeria

KoMIniarze ;-)

poniedziałek, 13 maja 2013

Do zobaczenia w realu



We wtorek 14.05.2013 r. dzięki uprzejmości Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brodach gimnazjaliści obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Do zobaczenia w realu” w wykonaniu aktorów z teatru „Małgo”. Spektakl przedstawiał zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, w szczególności poruszał problem cyberprzemocy.
B.Cz. 

piątek, 10 maja 2013

MIĘDZYNARODODOWY KONKURS „Kangur Matematyczny 2013”



W roku szkolnym 2012/2013 zadeklarowało udział 22 uczniów
z brodzkiego gimnazjum. Wyróżnienie w kategorii Kadet uzyskała
Małgorzata Kilian z klasy 2a.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.

Koordynator konkursu Agnieszka Sykała

poniedziałek, 6 maja 2013

III miejsce w półfinale wojewódzkim


Piłkarki ręczne zajęły 3 miejsce w półfinale wojwódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Szkołę reprezentowały: Anita Musiał, Klaudia Mataczyna, Katarzyna Rzepa, Jowita Nieżórawska, Donatina Sowa, Kornelia Łyczakowska, Malwina Miklaszewska, Manuela Galik, Amelia Czubkowska, Roksana Zagórowicz, Izabela Włodarczyk, Daria Jurgielewicz, Martyna Pawelska i Laura Fusaro. Gratulujemy zawodniczkom!  
 Galeria

AS

sobota, 4 maja 2013

"Wiwat Maj, Trzeci Maj, wiwat Konstytucja!"

26 kwietnia br. uczniowie ZS wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W przedstawieniu pojawiło się wiele akcentów związanych z polską tradycją, kulturą i historią. Wystąpienie rozpoczęło się tradycyjnym polskim tańcem  - polonezem w wykonaniu uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej.


Konstytucja 3 Maja 1791 roku, Jan Matejko, 1891, olej na płótnie, Zamek Królewski w Warszawie