piątek, 29 listopada 2013

Dyskoteka andrzejkowa




29 listopada uczniowie naszych szkół bawili się na dyskotece andrzejkowej. W tym roku pobiliście wiele rekordów. Na imprezę przyszło 168 uczniów i dwoje absolwentów, przynieśliście 160 kilogramów żywności, a  w kawiarence wydaliście kwotę 1275zł.
Inne rekordy to: ogromna ilość wylanego wosku, ponad dwadzieścia blach zjedzonego ciasta i kilka kilogramów pop – cornu.
Nas najbardziej cieszy to, że mimo różnicy wieku między gimnazjalistami a uczniami szkoły podstawowej, potraficie się świetnie bawić. Po raz kolejny też, udowodniliście, że dobrze układa się współpraca Samorządów Uczniowskich obu szkół i Szkolnego Koła Caritas.
Wspólna zabawa miała jeszcze jeden cel – pomoc potrzebującym. Żywność zostanie przekazana do Parafialnego Zespołu Caritas na świąteczne paczki dla rodzin, a zysk z kawiarenki przekażemy na leczenie Cypriana Janczewskiego.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy w stronę Rodziców naszych uczniów. To dzięki Państwa hojności zebraliśmy pokaźną ilość trwałych produktów spożywczych, to z pewnością Mamy upiekły przepyszne ciasta, którymi wszyscy mogli się raczyć przez cały andrzejkowy dzień i wieczór. To również Rodzice zadbali o to, aby ich pociechy miały pieniądze na zakup pop-cornu i ciasta. Za wielkie zaangażowanie i wielkie serce – DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy też nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, aby młodzież i dzieci mogły się bezpiecznie bawić. Za czuwanie w czasie dyskoteki nad uczniami dziękujemy Paniom: Barbarze Czahajdzie, Marzannie Greń, Bernardecie Mickiewicz, Annie Stojeckiej i Annie Strzelbickiej.
                                                                                                Organizatorzy:
                                                                                                 Małgorzata Rudnicka
                                                                                                 Robert Kochanowski
                                                                                                 Roman Janczewski
                                                                                                 Anna Kilian
Galeria

wtorek, 12 listopada 2013

Wizyta biskupa



12 listopada 2013 r. w naszej szkole gościliśmy, z okazji wizytacji kanonicznej, Księdza Biskupa Pawła Sochę. Ekscelencja najpierw spotkał się z gimnazjalistami. Młodzież przywitała Gościa koszem kwiatów i krótkim programem pt. „Wiara, nadzieja i miłość”.
Ksiądz Biskup nawiązał do występu i mówił o wartościach wskazując na duchowość człowieka, która odróżnia nas od innych stworzeń. Nasz Gość podzielił się z nami swoimi wspomnieniami o Janie Pawle II i opowiedział o spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Na koniec wspólnie pomodliliśmy się i otrzymaliśmy pasterskie błogosławieństwo.
       Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z gronem nauczycielskim.
     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej przywitali Biskupa Pawła gromkim śpiewem „Bądź pozdrowiony Gościu nasz…” Krótkimi wierszykami dzieci zapewniły o swojej wierze            i radości ze spotkania. Ksiądz Biskup rozmawiał z uczniami o  miłości Boga do ludzi               i o naszej odpowiedzi na tę miłość. Wskazał na konieczność codziennej modlitwy. Wspólnie   z Biskupem dzieci przypomniały sobie modlitwy, które powinny odmawiać w codziennym pacierzu.
Księdzu Biskupowi było z nami tak dobrze, że przedłużył swoje odwiedziny o pół godziny.
     Wrażeń ze spotkań było wiele, następna wizyta Biskupa czeka nas za około 5 lat.
                                                                                                             Anna Kilian

piątek, 8 listopada 2013

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości



Patriotyzm jutra ;-)

            Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Brodach obchodzili Dzień Niepodległości. Tym razem wszystkie uroczystości miały bardzo radosny, wesoły charakter. Organizatorzy i wszyscy uczniowie postanowili, że Dzień Niepodległości będzie dniem promocji postaw patriotycznych i wiedzy o naszej historii poprzez zabawę i rywalizację. Uczestnicy rywalizowali m. In. w takich konkurencjach jak: znajomość dat, osiągnięć wybitnych Polaków, znajomości wiersza patriotycznego, najważniejszych polskich obrazów, czy też wykonaniu pieśni i tworzeniu własnych okrzyków bojowych. Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem było przedstawienie historii i osiągnięć najważniejszych polskich formacji wojskowych. Poziom wykonania wszystkich zadań stał na bardzo wysokim poziomie!
Sama idea obchodzenia w ten sposób święta niepodległości pojawiła się dlatego, że my Polacy zbyt mało mówimy i myślimy o naszych sukcesach i zwycięstwach a zbyt dużo o klęskach i niepowodzeniach, co powoduje, że wytwarzamy w naszym narodzie mylne przekonanie o słabości naszego państwa. Patriotyzm jutra, który chcemy promować to duma z własnej przeszłości i radosne spojrzenie w przyszłość ;-).
            Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Dlatego bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować Paniom E. Kindrat, J. Musiał, R. Grońskiej Sowa, J. Jaszewskiej, M. Włodarkiewicz, B. Matyasik a także Panom K. Kilian i A. Jaszewskiemu.

Bernardeta Mickiewicz
Aniela Odyniec
Roman Janczewski


Wyniki konkurencji w trakcie Marszu Niepodległościowego więcej...

czwartek, 7 listopada 2013

Rzym, Grecja i Galia

W czwartek 07.11.2013 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Agencji Widowisk Historycznych z Torunia prezentując spektakl historyczny pod tytułem „Rzym, Grecja i Galia w starożytności”.  Treścią tej żywej lekcji historii były informacje na temat kultury materialnej i duchowej starożytnych Rzymian, Greków i Galów. Aktorzy w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z tamtych odległych czasów, stroje, szyki bojowe oraz elementy wierzeń charakterystyczne dla poszczególnych nacji. Spotkanie było dla uczniów tym ciekawsze, że w pewne fragmenty przedstawienia część z nich była osobiście zaangażowana do odgrywania niektórych scen.
BC

poniedziałek, 4 listopada 2013

Pomóż i Ty!!!!

Choroba Cypriana…
W 9 miesiącu życia u naszego małego synka zdiagnozowano nowotwór złośliwy w obu oczkach, zwany siatkówczakiem, inaczej retinoblastoma. Cyprian poddawany jest chemioterapii, konieczne będą liczne badania
i najprawdopodobniej drogie leczenie by uratować jego oczka i życie… Siatkówczak jest bardzo rzadką chorobą. Można go leczyć w dwóch miejscach w Polsce: w Krakowie lub w Warszawie. Ze względu na lepszą opinię oraz bliższe położenie wybraliśmy leczenie w Krakowie.
Różne badania i chemioterapia wymaga od nas częstych wyjazdów do szpitala. Wiąże się to z nakładami finansowymi. Paliwo leje się strumieniami, a do tego dochodzi koszt wyżywienia i noclegów. Obecnie, Cyprian jest po pierwszym cyklu chemioterapii i niestety nasza walka z nowotworem trwa nadal. . Być może, aby uratować oczka Cypriana będziemy musieli podać kosztowną chemię Melphalan w Londynie bezpośrednio tętnicą udową do oka. Wtedy skuteczność jej działania wyniesie 80%!!! Niestety, koszt podania jednej dawki to 18 200 funtów, a do tego przed każdym badaniem musimy mieć badanie oka za 2220 funtów. Takich dawek potrzebujemy aż trzy w odstępach 4 tygodniowych, zatem czasu na zebranie pieniędzy mamy niewiele.
Dlatego, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnych środków na ratowanie zdrowia i życia naszego synka!
Dorota i Roman Janczewscy – rodzice Cyprianka
Nr konta, na które można dokonywać wpłat: 28203000451130000008570200