piątek, 26 kwietnia 2013

Druga edycja Informatora InfoTech_ 2013
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugie wydanie Informatora InfoTech, zawierającego ofertę edukacyjną kierunków informatyczno-technicznych na polskich uczelniach. Zostały w nim zamieszczone informacje o ponad 160 uczelniach w Polsce, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych, oferujących studia na kierunkach informatyczno-technicznych. Aby ułatwić kandydatom wybór właściwej uczelni, tak jak w roku ubiegłym, dołożyliśmy wszelkich starań, aby znalazły się w nim informacje nie tylko o kierunkach, ale również dane teleadresowe, terminy rekrutacji i wymagane dokumenty rekrutacyjne. Zestawienie tych informacji daje wszystkim kandydatom komfort zapoznania się w jednym miejscu z większością dostępnych kierunków info-technicznych i wyboru najlepszej, i najciekawszej drogi rozwoju.
Informator kierowany jest zarówno do nauczycieli, którzy będą mogli służyć radą i wsparciem dla swoich uczniów, ale przede wszystkim, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy już niebawem staną przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej.

Informator InfoTech jest jednym z produktów projektu Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji, którego celem jest podniesienie wśród uczniów zainteresowania naukami info-technicznymi,a w konsekwencji studiowaniem na uczelni wyższej. Podejmowane w ramach projektu działania, w tym wydanie Informatora, mają pomóc nam osiągnąć ten cel. Poza zajęciami stacjonarnymi w szkołach, przygotowaniem programu edukacyjnego zawierającego scenariusze zajęć z informatyki przygotowaliśmy również niniejszą publikację. Pomysł na nią narodził się po analizie tendencji jakie panują na rynku pracy wedle, których absolwenci studiów info-technicznych należą do najlepiej opłacanych na rynku, liderując w wielu rankingach i zestawieniach. Studiowanie zatem na kierunkach informatyczno-technicznych jest na tą chwilę bardzo racjonalnym wyborem i zapewni w przyszłości bardzo ciekawą pracę zawodową i gwarancję zatrudnienia i wysokich zarobków. Dodatkową przesłanką za przygotowaniem Informatora, jest nisza w ofercie informatorów edukacyjnych, jakie są wydawane w naszym kraju . Widząc potrzebę tego rodzaju publikacji oraz niezagospodarowaną przestrzeń, postanowiliśmy wydać Informator Info_Tech.
Życzymy przyjemnej lektury (.pdf).
Informator do pobrania również ze strony: www.e-swoi.pl

Informator współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza