wtorek, 14 stycznia 2014

Enjoy my origin



Mamy za sobą już dwa dni projektu. Dzieją się wspaniałe rzeczy, mamy fantastycznych, przemiłych gości. W piątek zorganizujemy podsumowanie projektu i prezentacje jego efektów.
Po dzisiejszej konsultacji z opiekunem Samorządu Uczniowskiego gimnazjum oraz szefową SU doszliśmy do wniosku, że w ramach rywalizacji klas w gimnazjum każda klasa na swojej gazetce klasowej przygotuje prezentację wylosowanego państwa: Argentyny, Chin, Indonezji lub Peru. Publiczne losowanie z udziałem naszych gości jutro, tj. 15 stycznia przed sceną na korytarzu SP. Prosimy o przybycie gospodarzy klas lub wytypowanych do losowania przedstawicieli. Gazetki oceni w piątek komisja składająca się z naszych gości, czyli:
Denise Monti z Argentyny, Meng Xiangying z Chin, Cathlea Mahardiestya z Indonezji oraz Christian Mendoza z Peru.
Będzie to zarazem test dla wszystkich klas gimnazjalnych na to, jak są zgrane i zorganizowane, by w krótkim czasie wykonać wspólnie zadanie. Gazetki muszą być gotowe do piątku do godziny 10:00.  O kryteriach oceniania gazetek i szczegółach piątkowego wydarzenia powiadomimy jutro. Teraz zdradzimy tylko tyle, że wiadomości, które będziecie gromadzić przydadzą się również w piątek podczas prezentacji.
Natomiast podsumowanie projektu w szkole podstawowej będzie przebiegało nieco inaczej. Klasy I-III będą w symboliczny sposób prezentowały wylosowane kraje, zaś dla klas IV-VI przygotujemy quiz. Słuchajcie uważnie naszych gości, bo wszystkie informacje się przydadzą, sami też doczytajcie jak najwięcej o Argentynie, Chinach, Indonezji i Peru.
Justyna Jurek
Bernadetta Kindrat-Powroźniak
Mieczysław Żmijowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza