środa, 11 czerwca 2014

Młodzi, piękni i bogaci, po prostu najlepsi po prostu II „a” !!!Maj i czerwiec to czas podsumowań. W Europie najlepszy okazał się Real Madryt.
W Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach najlepsza okazała się klasa II „a”. W wielkiej rywalizacji klas, w ramach której odbyło się 15 różnych konkurencji zająć pierwsze miejsce nie było łatwo. Konkurencje były bardzo różne - od jednodniowych, krótkich, takich jak: Dzień Patrona czy Dzień Niepodległości po całoroczne, wymagające ciężkiej żmudnej pracy jak średnia ocen z zachowania i poszczególnych przedmiotów, frekwencja, czy też gazetki tematyczne w klasach.
            Smaczku tegorocznej rywalizacji dodawał fakt, że uczniowie walczyli nie tylko o tytuł najlepszej klasy, ale także o rekordową sumę pieniędzy 2000 zł. Na słowa uznania zasługują również sami uczniowie, którzy w znacznym stopniu sami uzbierali tą kwotę, sprzedając makulaturę, plastikowe nakrętki, czy też szkolną gazetkę „Echo Ekonomii Brodów”. W tym miejscu wielkie podziękowania należą się Paniom Roksanie Sowa i Honoracie Derdziak, które jako osoby prywatne dołożyły się do ufundowania nagrody za drugie miejsce dla klasy III „a” w wysokości 500 zł. Inne podmioty, które współfinansują rywalizację klas to Rada Rodziców, Stowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli „Lepsze Jutro”, oraz Pan dyrektor Mieczysław Żmijowski.
            W tym roku nie tylko pojawiła się rekordowa suma za pierwsze miejsce, ale również po raz pierwszy nagroda za zajęcie drugiego miejsca. Aby szlachetna rywalizacja między uczniami mogła rozwijać się z roku na rok bardziej potrzebne są konkretne środki finansowe, dlatego już teraz prosimy wszystkich mieszkańców Gminy Brody o dostarczanie do Zespołu Szkół w Brodach makulatury i plastikowych nakrętek, które mogą zapewnić nam duży zastrzyk finansowy. 
            Już od września nowa edycja rywalizacji klas i znowu wszystkie klasy rozpoczną od zera, z równymi szansami walkę o zwycięstwo i kasę dzięki której, będą mogli np. pojechać na lepszą wycieczkę. A póki co jeszcze raz wielkie gratulacje, dla klasy II „a” i jej wychowawczyni Pani Bernadetty Kindrat - Powroźniak.    
             

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Roman Janczewski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza