sobota, 28 marca 2015

Wspaniały sukces naszych przyrodników!


W piątek 27 marca 2015 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbył się  wojewódzki etap ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Drużyna z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach, reprezentująca Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa”, w składzie: Elis Podlak z kl. IIIA, Alicja Rzepa z kl. IIA, Adam Mołczan z kl. IIB i Tomasz Buko z kl. IIA zajęła I miejsce .
Młodzież musiała wykazać się rozległą, interdyscyplinarną wiedzą z różnych dziedzin: biologii, geografii, ekologii, ochrony środowiska, przyrody i kultury regionu, a także umiejętnością rozpoznawania 200 chronionych gatunków roślin i zwierząt.
W konkursie rywalizowało między sobą 7 drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe województwa lubuskiego. Nasza drużyna już szykuje się do eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25-29 maja 2015 r.
Jako opiekun grupy chcę podziękować pani Dyrektor Barbarze Czahajdzie i pani Danucie Szafrańskiej za merytoryczną i logistyczną pomoc przy przygotowaniach uczniów do konkursu, całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za życzliwość i wsparcie, a całej społeczności szkolnej za przesyłanie dobrych myśli i pozytywnej energii.
Ilona Mrowińska 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza