piątek, 8 listopada 2013

11 listopada - Narodowe Święto NiepodległościPatriotyzm jutra ;-)

            Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Brodach obchodzili Dzień Niepodległości. Tym razem wszystkie uroczystości miały bardzo radosny, wesoły charakter. Organizatorzy i wszyscy uczniowie postanowili, że Dzień Niepodległości będzie dniem promocji postaw patriotycznych i wiedzy o naszej historii poprzez zabawę i rywalizację. Uczestnicy rywalizowali m. In. w takich konkurencjach jak: znajomość dat, osiągnięć wybitnych Polaków, znajomości wiersza patriotycznego, najważniejszych polskich obrazów, czy też wykonaniu pieśni i tworzeniu własnych okrzyków bojowych. Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem było przedstawienie historii i osiągnięć najważniejszych polskich formacji wojskowych. Poziom wykonania wszystkich zadań stał na bardzo wysokim poziomie!
Sama idea obchodzenia w ten sposób święta niepodległości pojawiła się dlatego, że my Polacy zbyt mało mówimy i myślimy o naszych sukcesach i zwycięstwach a zbyt dużo o klęskach i niepowodzeniach, co powoduje, że wytwarzamy w naszym narodzie mylne przekonanie o słabości naszego państwa. Patriotyzm jutra, który chcemy promować to duma z własnej przeszłości i radosne spojrzenie w przyszłość ;-).
            Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Dlatego bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować Paniom E. Kindrat, J. Musiał, R. Grońskiej Sowa, J. Jaszewskiej, M. Włodarkiewicz, B. Matyasik a także Panom K. Kilian i A. Jaszewskiemu.

Bernardeta Mickiewicz
Aniela Odyniec
Roman Janczewski


Wyniki konkurencji w trakcie Marszu Niepodległościowego więcej...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza