wtorek, 12 listopada 2013

Wizyta biskupa12 listopada 2013 r. w naszej szkole gościliśmy, z okazji wizytacji kanonicznej, Księdza Biskupa Pawła Sochę. Ekscelencja najpierw spotkał się z gimnazjalistami. Młodzież przywitała Gościa koszem kwiatów i krótkim programem pt. „Wiara, nadzieja i miłość”.
Ksiądz Biskup nawiązał do występu i mówił o wartościach wskazując na duchowość człowieka, która odróżnia nas od innych stworzeń. Nasz Gość podzielił się z nami swoimi wspomnieniami o Janie Pawle II i opowiedział o spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Na koniec wspólnie pomodliliśmy się i otrzymaliśmy pasterskie błogosławieństwo.
       Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z gronem nauczycielskim.
     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej przywitali Biskupa Pawła gromkim śpiewem „Bądź pozdrowiony Gościu nasz…” Krótkimi wierszykami dzieci zapewniły o swojej wierze            i radości ze spotkania. Ksiądz Biskup rozmawiał z uczniami o  miłości Boga do ludzi               i o naszej odpowiedzi na tę miłość. Wskazał na konieczność codziennej modlitwy. Wspólnie   z Biskupem dzieci przypomniały sobie modlitwy, które powinny odmawiać w codziennym pacierzu.
Księdzu Biskupowi było z nami tak dobrze, że przedłużył swoje odwiedziny o pół godziny.
     Wrażeń ze spotkań było wiele, następna wizyta Biskupa czeka nas za około 5 lat.
                                                                                                             Anna Kilian

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza